MUAYENE

Kliniğimizde koruyucu hekimlik ilkelerine uygun, doğru teşhis ve tedavinin sağlanabilmesi için tecrübeli kadromuz ile minik dostlarımızın muayenesi gerçekleştirilmektedir. Bu süreçte hastamızın stres altına girmeden, hasta ve hasta yakının kaygıları giderilecek sevgi ile ihtiyaçları tespit edilip hasta yakını bilgilendirilmektedir. Ayrıca Muayene sonrası gerekli durumlarda yapılması gereken tetkik ve müdahaleler hasta yakınımıza aktarılarak vakit kaybı yaşanmadan hastaya müdahale yapılabilmektedir.

LABORATUVAR

Kliniğimizin gayesi olan doğru teşhis tedavi ve hijyenik koşulların bir parçası olan laboratuvar imkanlarını hizmetize sunmaktan onur duyarız. Gelişen değişen günümüz koşullarında son teknolojiyi takip ederek yaptığımız yatırımlar sonucunda patili dostlarımıza güvenilir değerler sunmaktayız.
Laboratuvarımızda Mindray BC-30Vet hemogram cihazı, Fujifilm DRI-CHEM biyokimya cihazı ile kan tetkikleri ortalama 10 dk gibi kısa sürede bakılmaktadır.Tam kan sayısımı, karaciğer, böbrek, kalp gibi spesifik organ değerleri, hormon, enzim, kanda şeker tayini, kanda elektrolit tayini bakılabilmektedir
Bunun yanında hayati önem taşıyan viral hızlı testler (FIV, FeLV, FCOV, CPV gibi), parazitler testler (GİARDİA, 4DX gibi) hızlı bir şekilde bakılabilmektedir.
İdrar tahlili analizlerini ile idrarda mikroskobik kristal ve taş tayini, idrarda mikroalbumin tayini, idrar yoğunluğu tespiti yine hızlıca bakılabilmektedir.
Dışkı muayenesi ile mikroskopta direk inceleme yöntemi, flotasyon(yüzdürme) tekniği ile muayene, boyama sonucu inceleme yapılabilmektedir.
Kedi köpek kuş ve egzotik hastalarımızın ihtiyaçlarına yönelik kurulan laboratuvarımızın sonuçları hasta sahibi/yakınına dosya olarak verilmeye sistemlerine kayıt edilerek hasta takiplerinin yapılması sağlanmaktadır.

GÖRÜNTÜLEME

Kliniğimizde hastalarımızın ihtiyaçlarına uygun olan röntgen, ultrason ve endoskopik görüntüleme teknikleri bulunmaktadır. Hastalığın tespiti ve organların kontrolü esnasında gördüklerimizi önemsiyoruz. Bu nedenle minik dostlarımız için uygun olan son teknolojiyi takip etmekten onur duyarız. İşlemlerin doğru zamanda, vakit kaybı yaşanmadan hızlıca yapılabilmesini sağlamaktayız.
Görüntüleme teknikleri ile ;
-solunum sistemi hastalıkları
-sindirim sistemi hastalıkları (kontratlı çekimler ile gastrointestinal sistemdeki tıkanıkların tespiti)
-boşaltım sistemi hastalıkları(böbrek-idrar kesesi-prostat… usg ve röntgen, kontratlı çekimlerde tıkanıklık ve ruptur teşhisi)
-gebelik tayini
Gibi tespit işlemleri yapılabilmektedir.

AŞILAMA

Minik dostlarımız için WSAVA ile güncel aşı protokolleri takip edilerek maximum koruyuculuk hedeflenmektedir. Aşısı olan hastalıklara karşı korkumuzu yenerek yaklaşım sağlayabilmeniz için ölçeklerimiz:aşı takvimi öncesi hastamızın genel sağlık durumunun uygun olması, aşıların güvenilir markalar tercih edilmesi, aşı takvimine göre aşılar arasındaki süre tabikinin yapılması.Unutmamak gerekir ki;aşısı olan bu hastalıklar tedavisi zor, hayati riski yüksek olan hastalıklardır ve aşıları geliştirilmiştir.
Aşısı yapılmış olan hastamızın aşı takvimine göre bir sonraki aşısı için hasta sahibimize 1 gün öncesinden hatırlatma mesajı gönderilmektedir. Ayrıca telefonunuza bir uygulama indirerekte bu listeye ulaşabilmektesiniz. Uygulama talebi için bize ulaşabilirsiniz

HOSPİTALİZASYON

Kliniğimizde yeni doğan, yaşlı ve bakıma muhtaç, acil vakalar ve pre-operatif ve post-operatif müdahale sonrasında minik patilerimiz için tüm hayati fonksiyonlarının takibi yapılmaktadır. Isı regülasyonu, oksijen desteği, nebulizatörde ilaç desteği, parenteral sıvı desteği, beslenme ve bakımı sağlamaktadır.Bu süre zarfında ekibimiz hastamızın ihtiyaç duyduğu sevgi ve ilgiyi vererek güvenle atlatabilmesi için yanında olmaktadır.

VETERİNER ECZANE

Güvenilir ve profesyonel markalardan tercih edilmiş kedi, köpek, kuş ve egzotik ilaçların temini sağlanmaktadır. Ayrıca reçete mama ürünleri yer almaktadır.
Kliniğimizde pet aksesuar malzemeleri bulunmamaktadır

PET KUAFÖR

Güzel ve bakımlı olmak onlarında hakkı…
Kliniğimizde aşı takvimi tamamlanmış, genel sağlık durumunda engeli olmayan minik dostlarımızın tıraş, tırnak kesimi, banyo, göz ve kulak temizliği gibi bakımları yapılmaktadır. Bu işlemler sırasında hijyenik olmak birincil gayemizdir

PET MARKET

Sağlıklı yavru, yetişkin, kısırlaştırılmış kedi ve köpeklerimiz için kuru ve yaş mamalarımız güvenilir firmalardan sizler için temin

KEMOTERAPİ

Kanserli hücreler hızla büyüyüp çoğalmaktadır. Kedi ve köpeklerde tespit edilen kanser tipine göre uygun doz ve seanslarda, hassas hasta takibi sağlanarak iv, subcutan ve oral olarak kemoterapi yapılabilmektedir. Kemoterapi ile kontrolsüz çoğalan kanser hücrelerinin üremesi engellenerek sağlıklı hücrelerin korunması hedeflenir. Bu işlem bazen hastalık tespiti ile uygulanmaya başlarken bazen operasyon sonrası uygulanabilmektedir. Kedi ve köpeklerin kemoterapinin oluşturduğu yan etkilere olan toleransı insanlardan oldukça yüksektir. Bu nedenle görülen yan etkiler kısa sürmektedir. (ortalama 1 hafta içerisinde geçmektedir.). Mide bulantısı, kusma, ishal, idrarda kan, kabızlık, ateş gibi yan etkileri görülebilmektedir. Hastanın refahının yüksek tutulması birincil hedef olduğundan kemoterapik ajansın dozu, seans sıklığı ya da protokolü hastanın durumuna göre hekimi tarafından değiştirilebilmektedir.