Pet Mikroçip kaybolan ve çalınan hayvanların bulunması için geliştirilmiş elektronik bir sistemdir. Deri altına yerleştirilip büyüklüğü pirinç tanesi kadardır.Çip okuyucu cihaz ile taranarak iletişim bilgilerinize ulaşabilmeyi sağlar.

 

Neden Mikroçip Taktırmalısınız?

Uzaklardaki lezzetli yemek kokuları, renkli şeylerle dolu dünya ve evcil dostlarımızın keşfetme içgüdüsü çoğu zaman hayvanların güvende oldukları, karınlarının doydukları yuvalarından uzaklaşmasına sebep olmaktadır. Çalınma vakaları ise her geçen gün artmaktadır. Mikroçip böylesi durumlarda evcil petler ve sahipleri için kurtarıcı olarak görülebilir. En azından hayvanınız kaybolduğu takdirde geri döneceği umudunu yitirmemeniz için güçlü bir sebeptir.

Mikroçip Hakkında Sıkça Sorulan Ve Merak Edilen Bilgiler

 1. Mikroçip’in kullanım süresi ne kadardır?
  Mikroçip üzerinde herhangi bir güç kaynağı yoktur. Evcil hayvanların ortalama ömrününden daha fazla dayanacak kadar tasarlanmıştır.Belirli aralıklarla yenilenmesi gereken bir çip değildir.Kalıcıdır.
 2. Mikroçip takılırken anestezi gerekli midir?
  Hayır, mikroçip takılırken lokal ya da genel anesteziye gerek duyulmamaktadır.
 3. Mikroçip uygulaması yapılırken dostlarımızın canı yanıyor mu?
  Mikroçip özel bir enjektör yardımı ile deri altına yerleştirilmektedir. Bu enjektör sıça gördüğümüz kanüllerden biraz daha kalındır. Uygulama, aşılama işlemine benzediği için uygulama yapılan hayvanın canı yine aşılama işlemindeki kadar yanacaktır.
 4. Mikroçipi kendimiz takabilir miyiz?
  Mikroçip uygulaması sadece veteriner hekimler tarafından yapılmaktadır.
 5. Mikroçip uygulaması kaç yaşında yapılmalıdır?
  Mikroçip uygulaması evcil petiniz 8 haftalık olduktan sonra veteriner hekiminizin uygun gördüğü herhangi bir tarihte yapılabilir.

DETAYLI BİLGİ VE REZASVASYON İÇİN İLETİŞİME GEÇİN !

İletişim : 0212 923 20 50

Adres : Göztepe, Bosna Cd. No: 10 D:14G, 34224 Bağcılar/İstanbul

Türkiye'nin tam donanımlı veteriner kliniği olmanın grurunu yaşıyor , tüm patili dostlarımızı kliniğimize bekliyoruz.